Raktár kisöprés miatt több termékünk 50-60-70% engedménnyel elvihető!

Hogyan lehetséges a tapéta eltávolítása a fal károsítása nélkül?

Hogyan lehetséges a tapéta eltávolítása a fal károsítása nélkül?

Tapétázni sem mindig egyszerű, de a tapéta eltávolítása néha még ennél is több gondot okoz. Bosszantó, sőt dühítő tud lenni, ha a vakolat is jön a tapétával együtt. Sokakban felmerül, hogy le kell-e szedni a régi tapétát, vagy meg lehet ezt a lépést spórolni? Léteznek olyan tippek, amelyekkel eme folyamatot zökkenőmentesebbé lehet tenni, ezeket mutatjuk meg.

Praktikus tanácsok a tapéta eltávolítására

A tapéta a belsőépítészek szerint az egyik legjobb lakásdekoráció. A tapétázott falak szépek, esztétikusak, karbantartásuk is általában egyszerű. Szépségük tartósabb, mint a festett falaké, de azért időnként a tapétázott falak is felújításra szorulnak. Ilyenkor az első lépés, hogy le kell szedni a régi tapétát, de hogyan? Aki először csinálja, mindenképpen figyeljen oda. 

  • Ne akarjuk megúszni a régi tapéta eltávolítását!

Akár jó állapotban van a régi tapéta, akár nem, ha új tapétát szeretnénk felragasztani, a régit mindenképpen szedjük le, mert a régi tapéta illesztési felületei domborulatként megjelenhetnek az új tapétán. Ha az évek során keletkezett esetleges falhibákat nem javítjuk ki, azzal az új tapéta várható élettartamát csökkentjük. 

A tapéta milyensége befolyásolja az eltávolítás módját, de készüljön fel arra, hogy az öntapadós tapéták eltávolításán kívül egyik módszer sem lesz leányálom. 

 

  • Normál tapéta eltávolítása

A hagyományos tapétákhoz a gőzölős módszert szokták leginkább alkalmazni. Létezik ehhez egy gőzölős tapétaleszedő készülék, amely a beletöltött vizet felforralja, gőzzé alakítja, és a gép munkalapján keresztül a gőzt kibocsátja, amely feloldja a tapétaragasztót. A mennyezetről való eltávolítás kicsit macerásabb, mert ott a fejünk fölé kell tartani a gépet.

Ha nem áll rendelkezésünkre gőzölős készülék, átnedvesíthetjük a régi tapétát enyhén mosószeres, meleg vizes oldattal, amelyhez érdemes egy kis tapétaragasztót is keverni, hogy rajta maradjon a falon, amíg az átitatódás megtörténik. Ezt az oldatot körülbelül fél órán át kell a tapétán hagyni, majd lentről felfelé óvatosan el lehet kezdeni a tapéta eltávolítását. Célszerű ehhez egy spaklit használni. 

 

  • Öntapadós tapéta eltávolítása

Az öntapadós tapéták leszedése viszonylag egyszerű, hiszen elvileg csak le kell húzni a falról, azonban itt is előfordulhat, hogy jön a fal egy része is. Arra is oda kell figyelni, hogy az öntapadós tapéták után maradhat egy alap ragasztóréteg a falon, amelyet vizes átitatás után le kell kaparni. A webáruházunkban forgalmazott öntapadós tapéták eltávolítása egyszerű.

 

  • Mosható és különleges tapéták eltávolítása

A mosható és dombornyomott tapéták a fenti átitatós eljárásnak ellenállnak, hiszen a víz lepereg róluk. A tapétázásban jártas szakemberek szerint érdemes ezeknél a különleges felületet például dörzspapírral ledörzsölni és utána a gőzölős eljárást megpróbálni.

  • Mire figyeljünk még?

A tapéta eltávolítása során használjunk kesztyűt, védőszemüveget, és a hajunkat is óvjuk a felgőzölt ragasztótól. A munka során tartsuk távol a gyermekeket. A tapéta leszedése után távolítsuk el az összes maradék ragasztót, és az új tapéta felrakása előtt javítsuk ki az esetleges egyenetlenségeket a felületen, és hagyjuk a felületet megszáradni, mielőtt a következő fázisba kezdenénk. A leszedett tapétát gyűjtsük olyan helyen, ahol nem ragadhat hozzá semmihez.

Az új tapéta kiválasztásához nézze meg webáruházunk kínálatát, ahol számos különleges tapétát talál.

Rólunk mondták

Fénykép beküldés Ajándék élményutalvány
Fénykép beküldés
Ajándék élményutalvány
Ügyfélszolgálat

Nem találja, amit keres? További információra lenne szüksége termékünkkel, vagy a rendelés menetével kapcsolatban? Keressen minket bizalommal! Szakértő csapatunk a +36-72/200-760 telefonszámon várja hívását munkanapokon 9-16 óra között.